Biografija

Pirmieji žingsniai profesionalioje scenoje prasidėjo 1993 m. Paulius dainavo ir kūrė grupėje „Dinamika“, po pusmečio subūrė grupę „Legenda“, kuri aktyviai gyvavo 2 – 3 metus. Išleisti trys albumai: „Muzika ir tu“, „Sveika, gražuole“, „Gurkšnis ramybės“. 1995 m. muzikinę veiklą pakeitė režisūros studijos Klaipėdos Universitete. 2000 m. įgyta režisieriaus specialybė. 2001 m. Paulius Stalionis pradėjo kurti dainas kitiems atlikėjams. Bene ryškiausias indėlis – beveik 50 tekstų Edmundo Kučinsko dainoms. Bendradarbiavimas tęsiasi jau 6 metai. P. Stalionio sukurtos dainos, arba jų tekstai skamba grupės „Dinamika“, Irmos Jurgelevičiūtės, Ingos Valinskienės, Rūtos Ščiogolevaitės, Edmundo Kučinsko, Alfonso Juškio, Ovidijaus Vyšniausko, Romo Dambrausko, Keros, iliuzionisto Arvydo Stonio, Andriaus Rimiškio, grupės „Mango“ repertuaruose. Kompozitorius , poetas ir dainininkas nuo 2006 m. pradėjo savo solinę karjerą. 2008 metais, gegužės 1-ą dieną prekyboje pasirodė pirmasis Pauliaus Stalionio albumas „Vakarai ilgi“. Jame – net 12 dainų.

Štai, ką apie savo albumą sako pats Paulius:
„Tai, ką sukūriau geriausia, sutalpinau į 12 dainų programą, simbolizuojančią dvylika metų mėnesių, kurie yra skirtingi, kaip ir visos mano albume skambėsiančios dainos. Čia išgirsite ir nostalgiškų rudens melodijų, ir šaltų žiemos naktų akordų, ir bundančio pavasario skambesio, ir karščiu alsuojančių vasaros ritmų. Didžiuojuosi šiais savo kūriniais, kadangi nė viename iš jų klausytojai neišgirs „pilstymo iš tuščio į kiaurą“.

Kiekviena daina – tai tarsi atskira istorija, nuotykis, išgyvenimas. Kalbant apie patį albumą, perfrazuosiu žinomą patarlę: „geriau dešimt kartų išgirsti, nei vieną kartą pamatyti“. Kodėl „Vakarai ilgi“? Ogi todėl, kad kurdamas šį albumą praleidau nemažai ilgų vakarų, kurie kartais tęsdavosi net iki ryto, kad pagaliau pateisinčiau lūkesčius tų žmonių, kurie klausydamiesi dainų, girdi ne tik melodijos skambesį, bet įsiklauso ir į žodžius. Tikiuosi, kad mano kūrybos vaisius su malonumu raškys ne tik senieji ištikimi gerbėjai, bet nesidrovėdami ragaus ir naujieji klausytojai.“
Po milžiniškos debiutinio albumo „Vakarai ilgi“ sėkmės Paulius Stalionis neužmigo ant laurų ir ištisus metus kūrė bei tobulino naujus savo kūrinius. Viso šio darbo rezultatą lietuviškos muzikos klausytojai galės įvertinti įsigiję antrąjį atlikėjo albumą „Aš atnešiu Tau saulę“, kuriame – iš viso 12 dainų. Romantiškais, linksmais, nuoširdžiais ir nebanaliais kūriniais pasižymintis atlikėjas ir šį kartą stengėsi nenuvilti savo gerbėjų. „Šiuo albumu esu tikrai labai patenkintas. Neslėpsiu – kokybės prasme ir temų įvairove jis netgi pranoksta mano debiutą su „Vakarai ilgi“, – džiaugėsi Paulius. – Per gyvenimą esu ragavęs ir šilto, ir šalto. Pats savo kailiu patyriau, ką reiškia netekti draugų ir mylimųjų. Žinau, ką reiškia išdavystė, apgaulė, pergalės ir pralaimėjimai. Tai itin ryškiai atsispindi naujausioje mano kūryboje. Kiekviena raidė, kiekviena nata – tai aš ir mane supantis pasaulis.“

Pauliaus Stalionio albume „Aš atnešiu Tau saulę“ išaukštinamas moters grožis, pagarba brangiausiam žmogui – mamai, taip pat paliečiamos skaudžios emigracijos, išdavystės, nelaimingos meilės ir netgi sporto temos. Tačiau visumoje kūriniuose dominuoja optimistiškos nuotaikos. „Manau, kad liūdesiu ir savo ašaromis baigianti paspringti mūsų tauta nusipelnė būti apdovanota bent jau viltimi dėl geresnio gyvenimo. Žinoma, mano dainos nė vieno žmogaus problemų neišspręs, bet galbūt padės trumpam jas pamiršti,“ – atviravo dainininkas.

Klausytojai jau turėjo progą išgirsti šlageriais tampančias naujausias Pauliaus Stalionio dainas „Kiemo karalienė“, „Apgavikė“, „Meilės trikampis“, „Olimpinė ugnis“, „Aš ne tavo pusė“, kurios ne vieną savaitę laikėsi radijo stočių „topuose“, o dabar savo skambesiu džiugins visus, kurių fonoteką papildys albumas „Aš atnešiu Tau saulę”. Albume yra ir maloni staigmena vyresniems pop muzikos gerbėjams, kurie gerai prisimena prieš 16 metų išgarsėjusią pop grupę „Dinamika“ – tai Pauliaus Stalionio naujai sudainuotas pirmasis jos hitas „Aš atnešiu“. Pasirodo, šią dainą, kurią dainavo visa Lietuva, dar paauglys būdamas sukūrė būtent P.Stalionis! Šiemet solinę karjerą sėkmingai tęsiantis dainininkas nusprendė kūrinį „Aš atnešiu“ prikelti iš praeities. Ir ne bet kaip! Prabėgus daugeliui metų jį P.Stalionis sudainavo su tuometine „Dinamikos“ soliste ir iki šiol populiaria atlikėja Viktorija.
2010-iais Paulius Stalionis parengė savo geriausių dainų rinkinį „Publikai pageidaujant…“. Albume – tikrai įspūdingas dainų skaičius! Klausytojai išgirs beveik pusantros valandos programą, kurią sudaro net 20 kūrinių! Be to, dainininkas pateikia ne vieną siurprizą savo gerbėjams – greta laiko patikrintų, publikos pamėgtų dainų rinkinyje „Publikai pageidaujant…“ skamba ir visiškai naujos kompozicijos bei kitokios, dar negirdėtos, jau žinomų kūrinių versijos. Kaip įprasta, kompaktinio disko viršelyje išspausdintas niekur nepublikuotas, širdį užgaunantis Pauliaus Stalionio parašytas eilėraštis.

Pasak atlikėjo, kiekviena jo daina – tai lyg atskiri linksmi ar skausmingi gyvenimiški apsakymai, kuriuos dar ir dar kartą bus galima išgyventi, besiklausant šio albumo. Rinkinyje klausytojai išgirs ne tik asmeninės Pauliaus Stalionio patirties atgarsius, bet ir tai, kas rūpi ir skauda daugeliui. Vizitine dainininko kortele tapusios dainos „Vakarai ilgi“, „Jeigu tavęs nebūtų“, „Lietuvaitės“ ir vėl kvies visus šokti, kūriniai „Prie židinio ugnies“, „Meilės vynas“, „Sniegenos“, „Gyvenimo romansas“ – susimąstyti, o dainos „Apgavikė“, „Ant tavo paklodės“ ar „Meilės trikampis“ – nusišypsoti.

Dainininkas albumui „Publikai pageidaujant…“ atrinko tas dainas, kurios jo koncertų metu sulaukdavo ypatingo žiūrovų dėmesio – juoko, plojimų ir netgi ašarų. Beveik 200 koncertų 2010-iais metais surengęs Paulius Stalionis nedvejodamas sakė: „Esu įsitikinęs, kad tie mano fanai, kurie nusipirks šį albumą, perklausys jį ne vieną dešimtį kartų.“